Top
+90 (212) 465 79 50

FİKRİ MÜLKİYET HUKUKU

Sarı & Kılıç, marka, patent, telif hakları, endüstriyel tasarım ve faydalı modeller ve haksız rekabet de dahil olmak üzere fikri mülkiyet hukuku alanında geniş bir hizmet yelpazesine sahiptir.

Türkiye? de bulunan meslek birliklerinin hukuki altyapılarının oluşturulması, lisans sözleşmelerinden doğan davaların takibi, kararların icrası, uyuşmazlıkların çözümü, lisans bedellerinin tahsili ve lisanslama faaliyetlerine ilişkin tüm alanlarda dava, danışmanlık ve alacak takibi hizmetlerini İstanbul merkezli olarak Türkiye? nin tüm bölgelerinde bulunan destek ağımız aracılığıyla en etkin ve hızlı şekilde vermekteyiz.

Bu alandaki hizmetlerimiz:

  • Sınai hakların ulusal ve uluslararası alanda araştırılması, tescili, korunması ve devri işlemleri
  • Marka, patent, endüstriyel tasarım ve faydalı model haklarına ilişkin danışmanlık hizmetleri
  • Fikri mülkiyet haklarının ihlali ve uyuşmazlıklardan doğan hukuk ve ceza davaları
  • Lisans sözleşme ve protokollerin hazırlanması ve incelenmesi
  • Telif hakları, ticari sırların kötüye kullanılmasının engellenmesi ve birleşme devralmalarda fikri mülkiyet hakları ile ilgili danışmanlık ve dava hizmetleri
  • Web sitesi alan adlarının araştırılması, tescili ve yenilenmesi işlemleri
  • Ticaret sırlarının ifşasından kaynaklı davalar
  • Korsan ve sahte ürünlerin araştırılması ve toplatılması operasyonları

Ayrıca New York destek ofisimiz aracılığıyla müvekkillerimize, Amerika Birleşik Devletleri ile yapacakları işlem ve ticaretlerinde sınai haklarının korunabilmesi için franchise, lisans ve distribütörlük sözleşmeleri gibi sözleşmeler ile haklarının koruma altına alınması, ilgili uyuşmazlıklarda marka lisanslama işlemleri ve co-existence (birlikte var olma) sözleşmelerinin hazırlanması ile marka tescil işlemlerinin Birleşik Devletler Marka ve Patent Ofisi (USPTO) nezdinde gerçekleştirilmesi ve takibi hizmetleri sağlanmaktadır.

Daha fazla bilgi için info@sarikilic.com adresi üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Danışma Hattı : +90 (212) 465 79 50